Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Termékek Menü

Pelle Párlatház, Tokaj, pálinka

Mindenki aki vidéken él, a saját gyümölcs termelése az természetes.

Így van ez a Pelle családnál is ahol a nagyapa és az édesapa is készített bort és pálinkát a saját birtokon termelt szőlőből, és gyümölcsből.

A Pelle pálinkák kezdetben saját gyümölcsből bérfőzetett pálinkaként hódították meg a család és a barátok rajongótáborát.

Az első komolyabb megmérettetés a Gyulai Országos Pálinkaverseny volt, ahol 2007-ben a Pelle Vilmoskörte Pálinka lett Magyarország legjobb bérfőzetett Pálinkája. Ezt a sikert 2009-ben is megismételték, ahol a Pelle Feketeszeder Pálinka lett Magyarország Legjobb bérfőzetett Pálinkája.

2010 óta Bükkaranyoson felépült pálinkafőző üzemben készülnek a Pelle Párlatok. A pálinkakészítéshez nagyrészt a család és a rokonok által termelt gyümölcsöt használják fel, amit igyekeznek teljes érettségben szedni. A szedés után kíméletes feldolgozás, majd irányított, de természetes élesztőkkel történő erjesztés után következik a kíméletes lepárlás. A lepárlás után kellő ideig pihen a pálinka, majd több fokozatban történő felhígítás után 44%-os Pelle Párlatokat palackoznak.

PELLE PINCE MÁD, TOKAJ-HEGYALJA
 
Pelle Pince néven 2007 óta gazdálkodnak Mádon, Tokaj-Hegyalján. Boraikat kizárólag saját területeiken megtermelt szőlőből készítjük. 
 
Jelenleg 5 hektárról, a Szent Tamás, Betsek, Király, Újhegy, Sarkad, Dancka dűlők, helyenként kivételes fekvésű és altalajú parcelláiról szüretelik. 
 
Hisznek abban, hogy a gondos művelés és borkészítés segítségével megmutathatják a mádi területek sokszínűségét, nagyszerűségét. 
 
Nagyon fontos számukra a személyesség. Igyekeznek a birtok életében teljes mélységben részt venni, hogy a boraik a saját ízlésüket és gondolataikat tükrözzék.
 
Területeiket magas fokú kézimunkával, természethű növényvédőszerek segítségével, organikus módon művelik. 
 
Ésszerű hozamkorlátozás után megfelelő érettségben lévő fürtöket kézzel szüretelik, a feldolgozást követően pedig természetesen, a lehető legkevesebb beavatkozással készítik el boraikat. 
 
A dűlőiken megtermett furmint, hárslevelű, sárgamuskotály szőlőkből készített borok meghatározó jegye az ásványosság, amelyet a vulkanikus eredetű riolit és riolit tufa altalaj ad a borokhoz.
 
A kezdetektől, 2007 óta Szarka Dénes Dávid borász készíti boraikat, végigkísérve a szőlő útját a műveléstől a palackozásig.
 
Borrajongóként ők is folyamatosan tanulnak, fejlesztik magukat és a megszerzett tudást beépítik boraikba a még jobb minőség elérése érdekében. Folyamatos személyes jelenléttel és őszinte hozzáállással igyekeznek boraikat bemutatni, hogy a velük kapcsolatba kerülő emberek lelkes, tudatos borrajongókká váljanak. 
 
Borkóstolóink során igyekeznek közvetlen, személyes hangulatot kialakítani, hogy vendégeik otthonosan érezzék magukat, feltöltődjenek, ugyanakkor valódi autentikus élményben legyen részük.
 
Céljuk, hogy természethű gazdálkodással és magas minőségű borkészítéssel mutathassák meg Tokaj-Hegyalja egyediségét és értékeit.
 
Az ország legmagasabb alkohol-,  sav- és cukortartalmú borai születnek Tokaj-Hegyalján. Ezen bor titkát nem külön az éghajlati, fekvési vagy talajadottságokban kell keresni, hanem ezek együttes hatásában. A hosszú, párás, napos ősz kedvez az érett szőlőszemek aszúsodásának, töppedésének.
 
A Tokaj-Hegyalja borvidékre jellemző a hideg tél, meleg nyár és a hosszú, napos, párás ősz. Az éghajlat kontinentális jellegű, tehát gyakori a száraz, meleg késő őszi időjárás, ami lehetővé teszi az aszúszemek képződését. A szőlőterületek andezittufán és riolittufán kialakult lösz- és nyiroktalajon találhatók.

A minőség elérésében az érlelés és a tárolás szerepe is nagyon fontos. A riolittufába vájt pincék  1-2 fokos hőingadozás kedvez a boroknak, optimális körülményeket biztosítanak. 
 
Az állandó páratartalomért az úgynevezett Cladosporium cellare nevű pincepenész a felelős, mely vastagon borítja a falakat, az üvegeket pedig bársonyos takaróként őrzi olykor évtizedeken keresztül. 
 
A szőlőben pedig a Botrytis cinerea nevű gomba vonja be a szemeket, vékonyítja el a szőlőbogyók héját, ezzel segítve a cukor és a sav tökéletes harmóniájának létrejöttét. A világhírű aszúk és szamorodnik ezen nemes rothadású szőlőszemek hozzáadásával készülnek.  
 
A bor annál értékesebb, minél több aszúszőlőt tartalmaz. 
 
Az alapborok mellett az aszúszemekkel kevert élő fürtök együttes feldolgozása révén készül a szamorodni és az évszázados technológia alkalmazásával a tájegység legfontosabb bora, az aszú. A tokaji borok érlelődése nemespenésszel borított falú, sokszor több száz méteres pincelabirintusokban elhelyezett fahordókban történik. A legjobb minőségű tokaji borokat Tokaj, Mád, Tolcsva, Tarcal, Bodrogkeresztúr, Erdőbénye, Sárospatak és Tállya községek környékén készítik.
 
Régi mondás szerint a tokaji bor a borok királya, és a királyok bora. Ez a  magyar borkülönlegesség valóban a legkülönb az elsőrangú magyar borfajták közül, és számos koronás fő asztalának egyik kelléke volt a tokaji bor. 
 
Azonban nem csupán a királyoké, hanem a művészetek koronázatlan fejedelmeié is. 
 
 

Rendezés:
Nézet:
Termelő: Pelle Párlatház
Cikkszám: 00938

1250 palack

Friss gyümölcsös illatok, jó savak, karakteres furmint ízek.
Az élénk savak és a maradékcukor teszi még izgalmasabbá a bort.
Tartályban erjedt és érlelt.    

3.350 Ft
Termelő: Pelle Párlatház
Cikkszám: 00937
1200 palack, 70 éves tőkékről szüretelve,
6.990 Ft